Bu gönderiyi oylayın.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Halk arasında basur ya da mayasıl olarak ifade edilen hemoroid rahatsızlığı kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyen rahatsızlıktır. Kişinin zor oturmasına, oturduğunda rahatsızlık hissetmesine etki eden durum kalkma esnasında da zorlanmaya neden olur.

Bunun yanı sıra hemoroid rahatsızlığında kişinin dışkılaması da ağrılı ve sancılıdır. Hemoroid rahatsızlığının ilk dönemlerinde önlenmesi mümkün olmak ile beraber kişilerde tekrarlayan ve ilerleyen basur için ise ameliyat uygulamalarına yer açılıyordur. Gelişen teknoloji ile beraber bu rahatsızlığın çözümlenmesinde de lazerden yararlanılmaya başlandı.

Hemoroid lazer tedavisi nedir sorusunda lazer ışınları ile oluşan hemoroid rahatsızlığının giderilmesi denebilir.

Lazer uygulaması ile gerçekleştirilecek olan işlemlerde kişi herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez ve işlem sonrasında da günlük yaşantısına geri dönebilir.

Hemoroid rahatsızlığının giderilmesinde günümüzde sıklıkla tercih edilen lazer yöntemi birçok avantajı kişiye kazandırmanın yanı sıra hemoroidin tekrarlama olasılığını da minimize etmesi açısından önemlidir.

Hemoroid Lazer Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Hemoroid kişilerde son derece sıkıntıya sebep olan bir rahatsızlıktır. Yaşanan bu rahatsızlığın sonrasında tedavi işleminden yararlanılarak sorunun çözümlenmesi sağlanır. Uygulanacak olan lazer işlemleri sayesinde ise hemoroid rahatsızlığının kısa sürede giderilmesi mümkün olmaktadır.

Hemoroid lazer tedavisinin avantajları oldukça geniştir. Özellikle klasik ameliyat uygulamalarına nazaran kısa sürede işlemin yapılması büyük avantaj sunar. Ameliyatlar birkaç saat sürmek ile beraber kişinin normal yaşamına dönmesi ise bir ay da iki haftayı bulmaktadır.

Bunun yanı sıra narkoz işleminde yer verilmesi de sıkıntı yaratabilmektedir. Lazer ile gerçekleştirilen tedavi uygulaması ortalama yirmi dakika sürer. Bu sürenin sonunda ise kişi günlük yaşantısına dönüş yapar.

Uygulama sonrasında bir hafta gibi bir süre içinde kesin iyileşme gözlemlenirken lazer ile hemoroid tedavisi sonrasında hemoroidin tekrarlama olasılığı da son derece düşüktür.

Hemoroid Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hemoroid lazer tedavisi işlemlerinde ucunda lazer ışınları bulunan cihazda yer alan ince teller ile basur oluşumuna sebep olan damarların söndürülmesidir.

Uygulama halk arasında yakma işlemi olarak da tabir edilir. İşlemde küçük kesi uygulanarak uygulama damar içinde yapılmaktadır.